• شرکت محور سازان ایران خودرو    شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو(سهامی عام) در تاریخ 1343/10/16 تاسیس و در سال 1345 با تولید و مونتاژ اتوبوس و مینی بوس به بهره برداری رسید. در تاریخ 1372/5/1 در بورس اوراق بهادار پذیرفته شد. از سال 74 با تغییر اساسنامه و نصب ماشین آلات تولید اکسل، موضوع فعالیت شرکت به تولید انواع اکسل و گیربکس خودروهای سواری تغییر یافت .   
 • واحد موتورسازی ایران خودرو      شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو)، در زمینۀ توسعۀ سامانه های انتقال قدرت شامل موتور و جعبه دنده، از مرحلۀ طراحی تا شروع تولید و نظارت بر آن فعال است. هم اکنون ایپکو، از دانش حدود سی صد کارشناس خبره در زمینۀ موتورهای احتراق داخلی سمبه ­ای استفاده می­ کند.                                                        
 • شرکت دقیق آسیا  شرکت آسیا ابزار دقیق، به عنوان یکی از شرکتهای شناخته شده در زمینه ارائه و تامین خدمات به صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع برق در سال 1373 تاسیس گردید. در سال 1385 و در راستای گسترش ارائه خدمات و در پی اجرای سیاست های دولت محترم جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حمایت از تولید داخل و همچنین تقویت اقتصاد ملی، این شرکت اقدام به ساخت اولین کارخانه سیستم های اندازه گیری جریان (میترینگ) در منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه پیام واقع در مهرشهر کرج نمود.  
 • شرکت کروز     شرکت کروز از بدو پیدایش خود در سال 1361 تاکنون، استراتژی مشخصی را به عنوان مبنای کار خود در نظر داشته است: تامین قطعات و سیستم های با کیفیت و مطمئن جهت بر آورده کردن نیازهای صنایع کشور، همگام با استفاده از فرصتهای موجود جهت نفوذ به بازارهای صادراتی خارجی.به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده قطعات خودرو کشور، این وظیفه ماست که کیفیت و قابلیتهای خودرو های تولید شده در ایران را بهبود دهیم    
 • شرکت لاتن   گروه فنی مهندسی لاتن در سال 1363 تاسیس و در سال 1375 به منظور تولید قطعات اصلی خودرو و با نام مجتمع صنعتی تولیدی لوازم اصلی تندر و نصر (لاتن) در ادراه ثبت شرکت ها به ثبت رسید.
 • شرکت  اطلس پمپ  شرکت اطلس پمپ سپاهان در سال 1374 در استان اصفهان در منطقه صنعتی دولت آباد تاسیس گردید. در اولین قدم درسال 1376 شرکت موفق به تولید اویل پمپ خوروی پیکان 1600 شد. و موفق به طی مراحل تایید نخست تولید انبوه این قطعه از ایران خودرو نیز گردید. 
 • شرکت رشد صنعت   شرکت رشد صنعت نیرو ازسال 1369 به عنوان دپارتمان ماشینهای الکتریکی شرکت رشد صنعت آغاز به کار نمود.ازسال 1384 و با توجه به نیاز صنایع مختلف ، این دپارتمان درقالب یک شرکت مستقل و با استفاده ازتمامی پتانسیل های قبلی و بهره گیری ازجدیدترین روشهای مدیریتی مبتنی برمشتری مداری فعالیت می نماید.   
 • شرکت شمال غرب   شرکت مجتمع صنعتی شمالغرب در سال 1375با هدف تولید قطعات و مجموعه های خودرو با مجوز رسمی از وزارت صنایع و معادن فعالیت خود را شروع نموده و در وحله اول با شرکت ساپکو که بزرگترین شرکت تامین کننده قطعات و مجموعه های خودرو در ایران بوده و وظیفه تامین کلیه قطعات مورد نیاز شرکت ایران خودرو و همینطور صادرات قطعات و مجموعه های خودرو را به عهده دارد، همکاری خود را شروع کرده و در ادامه با شرکت مگاموتور که تولیدکننده موتور و اکسل برای گروه سایپا می باشد و کارخانه تراکتورسازی تبریز و سایر تولیدکنندگان بزرگ خودرو و تراکتور وارد همکاری گردید.
 • شرکت تابا یدک    تولید کننده ، گیت و سیت سوپاپ برای خودروهای دوگانه سوز استاندارد با کیفیت اروپایی با نام تجاری اســـــوه
 • شرکت تراش پیمان    این مجموعه با نام / شرکت چرخ دنده تراش پیمان و به مدیریت محبوب احمدیان در تاریخ 1393 به بهره برداری رسیده و فعال میباشد .فعالیت تولیدی این شرکت در محل کارخانه واقع در استان آذربایجان شرقی ، شهر تبریز کیلومتر 5 جاده تهران  میباشد .
 • شرکت صنعت گستران نائین  این شرکت صنعتی در سال 1382 در زمینی به مساحت 2 هکتار در روستای نیستانک و با سرمایه ثابت 30 میلیارد ریال فعالیت خود را آغاز کرد. محصول تخصصی این شرکت بوش سیلندر انواع خودروهای سواری است که هم اینک بوش سیلندر خودرو سواری سمند و پژو 405 را تولید می نماید. در این واحد صنعتی در حدود 60 نفر مشغول بکار هستند.
 • شرکت شاهین برلیان  این شرکت بوش دنده یک ( پیکان ) – بوش وضعیت دهنده شافت تعویض دنده – قرقری سر شافت تعویض دنده – فلایویل (آردی و نیسان و پراید ) – دو شاخ کلاچ – بازوی تعویض دنده – ماهک 2 و 1 – محرک میل ماهک 4 و 3 – محرک میل ماهک 5 و عقب – مجموعه اهرم تعویض دنده می باشد