کوره Furnace

با استفاده از 4 کوره القایی فرکانس متوسط؛ در هر ساعت امکان تولید 32 تن ذوب چدن وجود دارد، ضمنا کارگاه ذوب به تجهیزات پیشرفته “Additive System” مجهز می باشد که آنالیز ذوب را بر اساس آنالیز درخواستی به صورت خودکار اصلاح می نماید.

آنالیز ذوب توسط دستگاه کوانتومتر که به تجهیزات اصلاح ذوب متصل است دائما کنترل می شود.

تعداد کورهها: 4 عدد کوره ذوب Junker (فرکانس متوسط)

ظرفیت ھر کوره: 12تن

کوره نگهدارنده: 2 عدد به ظرفیت 40تن و 60تن

کوره ذوب ریز : 3 عدد 5 تن

خط قالب گیری Hansberg

این خط تمام اتوماتیک و مجهز جهت تولید قطعات ایمنی خودرو طراحی و ساخته شده و امکان تولید انواع قطعات چدنی خاکستری و داکتیل از وزن ۲ الی ۶۰ کیلوگرم را دارد.

سرعت قالب گیری: ۲۰۰ قالب در ساعت

ابعاد درجه: 250 / 200× 700× 900میلی متر

ظرفیت موثر کوره ذوب ریز: ۵ تن

محصولات تولیدی: شامل قطعات ایمنی خودرو( میل لنگ،  بازویی چرخ، بازویی اتاق، سگدست، توپی چرخ و… )، قطعات خودروهای داخلی (فلایویل، کاسه چرخ، کپه یاتاقان و…) و قطعات خودروهای خارجی ( ایویکو ایتالیا، ولئو فرانسه و…).

خط قالب گیری HWS

این خط جهت تولید قطعات بلوک سیلندر و همینطور قطعات سنگین طراحی و تجهیز شده است. تمامی فرایندهای تولید قطعات در این خط بصورت پیوسته و اتوماتیک می باشد. تمامی مراحل تولید قطعات بلوک سیلندر شامل قالبگیری؛ تولید و قراردادن ماهیچه در قالب، ذوب ریزی، سنگزنی، شات و انجام تستهای نشتی و رنگ آمیزی توسط تجهیزات مخصوص و پیشرفته انجام می شود.

سرعت قالب گیری: ۸۰ قالب در ساعت

ظرفیت موثر کوره ذوب ریز: 5 تن

محصولات تولیدی: قطعات بلوک سیلندر ROA ؛ TU5 ؛ EF7 ؛

خط قالب گیری Wagner

خط قالب گیری واگنر (جدید) تمام اتوماتیک بوده و توسط شرکت آلمانی واگنر ساخته شده است، تمامی مراحل قالبگیری، خروج قطعه از قالب و ماسه سازی به وسیله دستگاه های اتوماتیک صورت می گیرد که توسط اپراتور از داخل اتاق کنترل کلیه خط ذوب شامل 4 کوره 12 تنی، یک پورینگ 5 تنی و یک نگهدارنده ذوب 60 تنی انجام می شود، مواد شارژ این کـوره ها را قراضه فولادی گالوانیزه پرسی شامل می شود که در کوره شارژ شده سپس برگشتی های ریخته گری شامل سیستم راهگاهی و قطعات ضایعاتی سیلندر شارژ می گـرد، مذاب تهیه شده در کوره های فوق پس از افزودن گرافیت وسایر آلیاژها توسط پاتیل های بزرگی به درون هولدر ریخته می شود و سپس توسط پاتیل های 2 تنی به خطوط ذوب ریزی جهت انتقال به پورینگ ها فرستاده می شود.
جوانه زنی در خطوط قالبگیری به صورت کاملا اتوماتیک انجام می شود، برای جوانه زائی از جوانه زای سوپرسید ،اینوبار و… استفاده می شود.

خط ماهیچه گیری

با کمک تجهیزات ماهیچه گیری Cold BOX؛ امکان تولید ماهیچه جهت انواع قطعات مختلف تولیدی شرکت وجود دارد، دستگاههای ماهیچه گیری تمام اتوماتیک هانزبرگ، با برخورداری از تجهیزات روبوتیک، تمامی ماهیچه های قطعات بلوک سیلندر را تولید، مونتاژ و رنگ آمیزی می کنند، با استفاده از دو کوره؛ قطعات ماهیچه پس از رنگ آمیزی خشک و آماده استفاده در خط تولید می شوند.

تعداد دستگاههای ماهیچه گیری: ۱۱ عدد